Acronis Cyber Foundation Program i GoDaddy Pro zbudowały szkoły w Sierra Leone i Gwatemali

Acronis Cyber Foundation Program polega na współpracy Acronis, jednej z bardziej znanych firm zajmujących się ochroną przed cyberzagrożeniami, z GoDaddy Pro. W efekcie ponad 645 uczniów w ubogich i zaniedbanych społecznościach otrzymuje ulepszoną infrastrukturę edukacyjną i zwiększone możliwości edukacyjne.

Acronis Cyber Foundation Program został założony w 2018 roku i koncentrował się na edukacji przez finansowanie budowy szkół i prowadzenie szkoleń z zakresu IT dla społeczności na całym świecie. Oprócz budowy 18 szkół i siedmiu pracowni komputerowych Program zaangażował się także w projekty edukacyjne, podczas których 19 000 osób z całego świata wzięło udział w szkoleniach IT firmy Acronis. W ramach Programu udzielono pomocy humanitarnej ponad 5 000 osobom ze społeczności nieobjętych wystarczającą opieką.

„Projekty te są zgodne z misją GoDaddy polegającą na tym, aby zapewnić wszystkim równy dostęp do edukacji. Dzięki pomyślnemu ukończeniu tych projektów lokalne społeczności mają teraz zaplecze edukacyjne, którego potrzebują i na które zasługują”, powiedział Paul Bindel, prezes GoDaddy Partners.

Zobacz również:

  • Acronis usprawnia ochronę urządzeń końcowych za pomocą nowego rozwiązania EDR
  • Jak budować zaangażowanie społeczne marki?

Szkoła średnia w Barbara w Sierra Leone została ukończona we wrześniu 2022 roku i obejmowała budowę trzech oddzielnych budynków zaprojektowanych tak, aby w jak największym stopniu wykorzystać dostęp do naturalnego światła i świeżego powietrza. Szkoła znajduje się w wiosce Barbara w dystrykcie Port Loko w Sierra Leone, regionie rolniczym, w którym większość rodzin ma dochód poniżej 2 dolarów dziennie. Budowę szkoły, mającej pomieścić ponad 120 uczniów, rozpoczęto w grudniu 2021 r. we współpracy z organizacją pozarządową Forikolo. Do konstrukcji użyto zrównoważonych zasobów, które są łatwo dostępne w okolicy, w tym bambusa i cegły typu pióro-wpust. Szkoła wyposażona jest w udogodnienia dla dzieci niepełnosprawnych i pokój higieniczny dla dziewcząt, oferuje również bezpłatne artykuły higieniczne.

W 2019 r. Acronis Cyber Foundation Program, Cloudfest i organizacja pozarządowa Esperanza e.V. wybudowały pięć nowych sal lekcyjnych, aby powiększyć szkołę Escuela Oficial Urbana Mixta San Antonio w Gwatemali. Przed interwencją Programu 525 uczniów szkoły dzieliło zaledwie 10 sal lekcyjnych, które były mocno przepełnione. Firma GoDaddy Pro dołączyła do inicjatywy w 2021 roku i pomogła sfinansować najnowszy projekt budowlany, który obejmuje przebudowę i rozbudowę trzech sal lekcyjnych w obecnym obiekcie, czterech dodatkowych sal lekcyjnych oraz konstrukcję odpowiednich schodów. Kolejnym celem szkoły w San Antonio w Gwatemali będzie stworzenie nowoczesnej pracowni komputerowej, która pozwoli uczniom w jak najlepszy sposób korzystać z materiałów edukacyjnych.

Acronis zaprasza wszystkie firmydo udziału we wspólnych projektach. Program może także wesprzeć partnerów, którzy chcą opracować własne plany rozwoju społeczności. Aby wspomóc naszą misję, zajrzyj na www.acronis.org.

Źródło: Acronis

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200