Acer: Vista rozczarowuje

Gianfranco Lanci, szef koncernu Acer, oświadczył w rozmowie z dziennikarzem Financial Times Deutschland, że system Windows Vista rozczarował producentów sprzętu. Jego zdaniem najnowszy OS Microsoftu wciąż nie jest odpowiednio dopracowany, co sprawiło, że klienci niezbyt chętnie kupują nowe komputery z Vistą.

Zdaniem Lanciego, "cała branża jest rozczarowana Vistą". Szef Acera - czwartego światowego producenta komputerów PC - stwierdził, iż nowy system wciąż powoduje zbyt wiele kłopotów i dla większości klientów nie stanowi, jak dotąd, wystarczającego powodu do kupienia nowego "peceta".

"Czekaliśmy na ten system bardzo długo, a jednak wciąż brakuje mu dojrzałości. Problemem jest m.in. stabilność" - mówił Lanci. Jego zdaniem, Windows Vista miał najmniejszy wpływ na sprzedaż nowych komputerów spośród wszystkich dotychczasowych wersji Okien. Szef Acera wypomniał również Microsoftowi, iż dotąd nie zdarzało się, by po premierze nowej wersji Windows klienci żądali od sprzedawców komputerów instalowania starszego wydania OS-u.

Zdaniem Michaela Cherry'ego, analityka z firmy Directions at Microsoft, jedną z przyczyn mniejszej, niż wcześniej oczekiwano, popularności Visty są wysokie wymagania sprzętowe tego systemu. Chodzi o to, że większość klientów kupuje tanie komputery (których cena w USA nie przekracza 700 USD) - a na takich maszynach Vista nie pracuje tak, jak powinna. "Ludzie wolą wydać mniej, więc kupują tańsze komputery, które nie są w stanie "unieść" Visty. Dlatego tacy konsumenci wybierają zwykle XP - sprawdzony system, który na dodatek pozwala im trochę zaoszczędzić" - tłumaczy Cherry.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200