Account Checker - najlepsza krajowa aplikacja telefonii IP

Podczas polskiego finału konkursu na aplikacje XML dla telefonów IP w ubiegłym tygodniu, pierwszą nagrodę przyznano aplikacji Account Checker firmy T-Systems, pozwalającej na szybki dostęp do przechowywanych w bazie SAP R/3 informacji o klientach, ich płatnościach, zaległościach i historii współpracy.

Podczas polskiego finału konkursu na aplikacje XML dla telefonów IP w ubiegłym tygodniu, jury, złożone z przedstawicieli Cisco Systems, jej klientów i partnerów handlowych oraz prasy, nagrodziło aplikację Account Checker firmy T-Systems, pozwalającą na szybki dostęp do przechowywanych w bazie SAP R/3 informacji o klientach, ich płatnościach, zaległościach i historii współpracy.

Aplikacja T-Systems weźmie udział w europejskim konkursie aplikacji dla telefonów IP, który odbędzie się na początku przyszłego roku w siedzibie firmy Cisco w Bedfont Lakes w Wielkiej Brytanii. Nagroda dla zwycięzcy to także dwa wybrane szkolenia dotyczące technologii Cisco Systems z oferty Centrum Szkolenia Techmex. Jury nagrodziło także trzy inne aplikacje wykorzystujące telefon IP w charakterze terminala. Drugą nagrodę: jedno wybrane szkolenie dot. technologii Cisco z oferty Centrum Szkolenia Techmex, otrzymała firma 2Si za aplikację 2SiMon. Trzecią nagrodę: możliwość bezpłatnego udziału w konferencji technicznej Cisco Forum 2002, otrzymały ex-equo firmy Intellinet za aplikację PowerSite IPPhone Module oraz Wind Telecom za aplikację Contactis.

Konkurs zorganizowała firma Cisco Systems Poland wspólnie z firmą Techmex z Bielska-Białej, która zapewniła uczestnikom dostęp do niezbędnych narzędzi programistycznych. Patronat medialny nad konkursem objął tygodnik Computerworld.

Do konkursu zgłoszono ponad 20 gotowych aplikacji i pomysłów na aplikacje. Z tej listy do finału konkursu zostało zakwalifikowanych pięć produktów. Ostatecznie w finale wzięły udział programy czterech firm:

2SiMon firmy 2SI - przechowuje i prezentuje dane z różnych źródeł, takich jak urządzenia SNMP, bazy danych SQL, pliki danych itp. Program umożliwia graficzną prezentację wybranych danych w czasie rzeczywistym. Bliższe informacje:http://www.2si.com.pl.

PowerSite IPPhone Module firmy Intellinet - prezentuje na ekranie telefonów IP dane adresowe i wiadomości (news) z portalu intranetowego PowerSite. Program umożliwia też wyszukiwanie kontaktów i dzwonienie wprost z elektronicznej książki adresowej firmy. Więcej:http://www.intellinet.pl.

Account Checker firmy T-Systems - program zapewniający szybki dostęp do przechowywanych w systemie w SAP R/3 informacji o klientach, ich płatnościach, zaległościach i rachunkach. Umożliwia handlowcom uzyskanie wybranych informacji o kontrahencie podczas rozmowy telefonicznej. Więcej:http://www.t-systems.com.pl.

Contactis firmy Wind Telecom i Beskidzkiej Energetyki - to system informacyjny dla energetyki, umożliwiający dostęp do danych o produkcji i zużyciu energii oraz obciążeniu linii przesyłowych za pośrednictwem telefonu IP. Więcej:http://www.wind.pl.

Telefony IP firmy Cisco Systems mają duży ekran oraz wbudowaną przeglądarkę XML. Dzięki temu mogą służyć jako proste terminale do usług wykorzystujących dane pochodzące z baz danych SQL, Internetu, Intranetu oraz innych źródeł. Aplikacje pracujące na internetowym lub intranetowym serwerze WWW pobierają dane z jednego lub kilku źródeł, przetwarzają je i przygotowują do wyświetlenia przez telefon IP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200