Accenture zainwestuje w Polsce w rozwiązania chmurowe

Accenture ogłosiło oficjalnie powołanie do życia w Polsce zespołu Accenture Google Cloud Business Group i zapowiedziało, że zainwestuje na całym świecie do 2023 roku w przyspieszenie transformacji chmurowych klientów oraz w rozwój kompetencji w tym obszarze (realizując te zadania w ramach ogłoszonej jeszcze w zeszłym roku inicjatywy Accenture Cloud First) ok. 3 mld USD

Accenture

Nowa grupa, przy udziale specjalistów z obu firm, będzie początkowo koncentrować się na zmianach technologicznych w organizacjach, które pozwolą na szybkie osiąganie korzyści biznesowych. Zgodnie z zapowiedzią, grupa ma w planie przekroczyć liczbę 100 certyfikowanych ekspertów Google Cloud Platform (GCP) na przełomie I i II półrocza 2021 r., tworząc jednocześnie jeden z większych tego rodzaju zespołów ekspertów GCP w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W opublikowanym z tej okazji komunikacie czytamy, że zaangażowanie zespołu Accenture Google Cloud Business Group pozwoli na dostarczanie inteligentnych rozwiązań, których firmy potrzebują, aby sprostać stawianym przed nimi wyzwaniom. Kompleksowe podejście do procesu adaptacji chmury w organizacjach, wsparcie od tworzenia strategii, poprzez migrację, modernizację aplikacji, wykorzystanie zaawansowanych mechanizmów analizy danych oraz sztucznej inteligencji, a to wszystko przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i zgodności regulacyjnej to ma być główna zaleta nowopowstałej grupy.

Zobacz również:

  • Sektor energetyczny zwiększy wydatki na chmurę
  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
  • MetroCluster – odpowiedź T Business na wyzwania rynku e-commerce

Komentując to wydarzenie Magdalena Dziewguć, dyrektor biznesowa Google Cloud w Polsce, powiedziała, „Accenture to sprawdzony partner wielu naszych klientów. Eksperci Accenture w Polsce błyskawicznie budują wiedzę i doświadczenie, co potwierdzają profesjonalnymi certyfikatami Google Cloud. Jestem przekonana, że obecnie dostępność kompetencji technologicznych jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na adopcję rozwiązań chmurowych w Polsce”.

Paweł Kaczmarek, szef Accenture Google Cloud Business Group w Polsce, stwierdził: „Jako Accenture Google Cloud Business Group zrealizowaliśmy już kilkanaście wdrożeń dla klientów z branż takich jak telekomunikacja, finanse, ubezpieczenia czy retail. Dużym sukcesem jest pierwsze w tej części Europy wdrożenie platformy Anthos dla UPC Polska. To, na czym obecnie się skupiamy, to realizacja projektów związanych z efektywnym wejściem w świat Google Cloud, opartych na automatyzacji i zmianie podejścia do wdrażania nowych usług, co ma pozwolić na szybsze osiąganie korzyści biznesowych. Warto wspomnieć również o inwestycji w fabrykę migracji do chmury, zespole odpowiedzialnym za wdrożenia SAP w chmurze jak również usługach z zakresu zaawansowanej analityki i sztucznej inteligencji”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200