Acacia należy już oficjalnie do Cisco

Po sporze prawnym, w jaki Cisco wdało się na początku tego roku z firmą Acacia Communications, transakcja jej przejęcia – której wysokość szacuje się na 4,5 mld USD, chociaż pierwotnie kwota ta była o 1,9 mld USD mniejsza - została w ostatnich dniach sfinalizowana.

Cisco

Tym samym Cisco weszło w posiadanie najnowszych optycznych technologii stosownych w połączeniach sieciowych, które zostały w ostatnich latach opracowane przez firmę Acacia. Acacia jest na tym rynku liczącym się graczem i oferuje pełną gamę rozwiązań pozwalających transmitować dane przez sieci WAN na duże odległości.

Jak pisze Gartner, Cisco może też liczyć po przejęciu firmy Acacia na inne korzyści. W ostatnich latach można bowiem zauważyć, że producenci optycznych połączeń WAN odchodzą powoli od technologii bazujących na architekturze „chassis-based” na rzecz technologii określanych mianem „pluggable”.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
  • Najlepsi pracodawcy świata

W takich technologiach specjalizuje się firma Acacia. Dzięki transakcji Cisco będzie mogło je szybko wprowadzać do produkowanych przez siebie routerów i przełączników, oferując ich użytkownikom transmisję danych z szybkością 400G-plus.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200