AWS i The Dream Collective chcą przyciągnąć więcej kobiet do IT

Program edukacyjny SheDares oferuje kobietom fachowe porady na temat rozpoczynania kariery w świecie technologii. Kobiety dowiedzą się, jak zmienić karierę lub wrócić na rynek pracy w IT.

AWS i The Dream Collective chcą przyciągnąć więcej kobiet do IT

AWS i The Dream Collective uruchomiły bezpłatną platformę edukacyjną. Jest przeznaczona dla "kobiet na wczesnym lub średnim etapie kariery zawodowej, które wcześniej być może nie brały pod uwagę roli w branży technologicznej".

Platforma o nazwie SheDares została zainspirowana badaniami, które ujawniły bariery dla kobiet rozważających karierę w świecie IT. A jakie to bariery? Przede wszystkim brak wiedzy, od czego zacząć, stroma krzywa uczenia się oraz brak widocznych wzorców do naśladowania dla kobiet.

Zobacz również:

Sprawdź: 13 powodów, by przenieść się z AWS do innej chmury

SheDares zapewni dostęp do porad ekspertów na temat tego, jak przedostać się do sektora technologicznego. Będą dostępne quizy sprawdzające umiejętności, poradniki na temat wykorzystania zdobytych nauk w praktyce, czy też czaty grupowe z kobietami, które z powodzeniem przeszły do świata IT z innych branż. Są też cztery, 45-minutowe moduły learningowe, które wyjaśniają jakie umiejętności z innych zawodów można często przenieść do IT i rozpocząć nową karierę.

Melanie Botha, kierownik ds. szkoleń i certyfikacji w Amazon AWS, powiedziała w oświadczeniu, że z jej doświadczenia wynika, iż wiele umiejętności można przenieść do technologii. "To np. kreatywne myślenie, rozwiązywanie problemów, myślenie analityczne i dbałość o szczegóły" - wymieniła.

Nowa platforma zapewni też dostęp do paneli na żywo, które będą odbywać się przez cały rok. Wśród prelegentów będą doświadczeni liderzy i menadżerowie z IT, którzy doradzą jak rozpocząć karierę w IT.

Zobacz: Amazon Web Services dla deweloperów

Użytkownicy platformy będą mogli również wybrać jedną z trzech ścieżek nauki: budowanie umiejętności, gotowość do zmiany (w domyśle: zawodu), a także poznaj nieco więcej (możliwość poznania nowych technologii). Więcej szczegółów znajdziemy na oficjalnej stronie SheDares.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200