AVM prezentuje nowe produkty FRITZ! wspierające firmową strategię SMART HOME

AVM wprowadza na polski rynek nowe urządzenia sieciowe, które wpisują się w firmową koncepcję SMART HOME (inteligentny dom). Są to takie urządzenia, jak wielozadaniowe routery FRITZ!Box 7272 i 7490, inteligentne gniazdko FRITZ!DECT 200 oraz telefony DECT FRITZ!Fon MT-F i FRITZ!Fon M2. Wszystkie rozwiązania tworzą wspólną sieć ułatwiającą zarządzanie inteligentnym domem.

Wszystkie premierowe produkty FRITZ! zostały wyposażone w polskie menu. Na miano flagowego produktu zasługuje router FRITZ!Box7272. Obsługuje on łącza dostępowe, połączenia telefoniczne, aplikacje IPTV, wideo na żądanie czy media strumieniowe. Posiada zintegrowany modem ADSL2+, możliwość działania z zewnętrznymi modemami, dwa gigabitowe porty LAN i dwa szybkie porty Ethernet o prędkości sieci WLAN N 450 (MIMO 3x3). Router wyposażony jest w zintegrowany system telefoniczny z bazą DECT do obsługi telefonii internetowej, analogowej, ISDN oraz IP.

Z kolei FRITZ!Box 7490 obsługuje działającą w paśmie 5 GHz bezprzewodową sieć AC z prędkością do 1300 Mb/s oraz jednocześnie sieć N (450 Mb/s), która operuje w paśmie 2,4 GHz. Jest wyposażony w gigabitowe porty LAN, porty USB 3.0, system telefoniczny i stację bazową DECT obsługując wszystkie rodzaje połączeń telefonicznych (analogowych, IP, ISDN). Model ten, podobnie jak inne routery FRITZ!Box, pozwala na podłączenie zewnętrznych modemów oraz jest także przystosowany do łącz światłowodowych.

Zobacz również:

  • Użytkownicy tych routerów Cisco muszą się mieć na baczności

FRITZ!DECT 200 to urządzenie, które mierzy i zapisuje zużycie energii podłączonych do niego urządzeń elektrycznych, a wszystkie dane rejestrowane są w interfejsie routera FRITZ!Box, na którym przedstawione jest zużycie energii według różnych parametrów i wykresów.

Dwie kolejne nowości (telefony) zostały oznaczone symbolami FRITZ!Fon MT-F i FRITZ!Fon M2. Pierwsze urządzenie łączy w sobie telefonię bezprzewodową z telefonią internetową (VoIP). Oprócz wielu funkcji internetowych (poczta e-mail, słuchania podcastów, kanałów RSS czy radia internetowego) FRITZ!Fon MT-F może także zarządzać inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT 200 w ramach stworzonej sieci SMART HOME.

Drugie urządzenie (FRITZ!Fon M2) współpracuje z dowolnymi modelami routerów FRITZ!Box wyposażonymi w bazę DECT. Oferuje usługi internetowe oraz różnorodne funkcje telefoniczne np. tryb głośnomówiący, szybkie wybieranie czy elektroniczna niania, jak i współpracuje z pozostałymi urządzeniami w ramach rozwiązania SMART HOME.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200