AVG: prawie 100 milionów zagrożeń zgłoszonych w czerwcu przez polskich użytkowników

Firma AVG Technologies ogłosiła pierwsze wyniki badań prowadzonych w swoim centrum badawczym M-TRAP. Centrum AVG M-TRAP (Malware Trending, Reporting, Analysis, Prevalence) zbiera i analizuje informacje o złośliwym oprogramowaniu i sposobach jego rozprzestrzeniania się w internecie.

Specjaliści z Centrum M-TRAP badają złośliwe oprogramowanie w warunkach kwarantanny, na podstawie danych uzyskanych od ponad 80 milionów użytkowników oprogramowania AVG na całym świecie. Dane od polskich użytkowników rozwiązań AVG są gromadzone od stycznia br.

Polscy użytkownicy zgłosili w styczniu 10 milionów przypadków zagrożeń złośliwym oprogramowaniem. W czerwcu liczba zgłoszeń wzrosła do prawie 100 milionów. Dane z Polski pochodzą głównie od użytkowników darmowej wersji oprogramowania AVG Free Anti-Virus, którzy stanowią większość wszystkich polskich użytkowników oprogramowania AVG.

Zobacz również:

Każdego miesiąca około 90 proc. polskich użytkowników AVG, którzy informują o zagrożeniach wykrytych na swoich komputerach, odnotowuje co najmniej jeden przypadek złośliwego oprogramowania. Wśród najczęściej pojawiających się zagrożeń znajdują się: Adware.CoolWebSearch - rekordowa liczba zgłoszeń w czerwcu wynosząca 8,5 miliona, oraz Dropper.Generic.VUZ - liczbą zgłoszeń w lutym wynosząca 6,1 miliona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200