AVG AntiVirus Free 8.0

AVG Technologies udostępnia z dniem 25 kwietnia br. najnowszą wersję bezpłatnego oprogramowania zapewniającego podstawowe zabezpieczanie przed wirusami i spyware - AVG AntiVirus Free 8.0.

Podstawową różnicą w odniesieniu do poprzednich wersji tego programowania jest połączenie w jednym produkcie silnika antywirusowego i antyspyware. Pod koniec ubiegłego roku AVG przejęła firmę Exploit Prevention Lab, dostawcę produktu LinkScaner, i włączyła nabytą w ten sposób technologie do swoich produktów. LinkScanner składa się z dwóch głównych komponentów - bezpieczeństwa wyszukiwania (safe search) i ochrony przed atakami typu "drive-by downloads" (safe-surfing).

Ten drugi komponent nie jest jednak włączony do edycji bezpłatnej. Edycja ta nie zawiera także ochrony przed włamaniami, rejestratorami klawiatury (keyloggers), spamem, atakami phishingu i nieuprawnionymi próbami ściągania plików podczas korzystania z komunikatorów internetowych lub poczty elektronicznej. Darmowy produkt nie ma również całodobowego wsparcia (telefonicznego lub pocztą elektroniczną) dostępnego w produktach komercyjnych.

Zobacz również:

AVG Free 8.0 jest przeznaczony do zastosowań niekomercyjnych na pojedynczych komputerach (Windows 2000 SP4, XPSP2 i Vista). Oprogramowanie można pobrać pod adresemhttp://www.avgfree.com .


TOP 200