AUTOCAD dla MS Windows

Nie wszyscy wiedzą, że popularny program wspomagający projektowanie AutoCAD firmy AutoDesk Inc.,CA,USA, ma wiele wersji przygotowanych do pracy w różnych systemach operacyjnych.

Nie wszyscy wiedzą, że popularny program wspomagający projektowanie AutoCAD firmy AutoDesk Inc.,CA,USA, ma wiele wersji przygotowanych do pracy w różnych systemach operacyjnych. Wersje te pracują pod kontrolą m.in. MS/PC DOS, OS 2, UNIX, XENIX, VMS. Ostatnio twórcy programu zapowiedzieli wersję AutoCADu pracującą w środowisku Windows. Obiecano, że ci spośród potencjalnych użytkowników AutoCADu, którzy zakupią do 31 stycznia 1992 r. najnowszą wersję tego programu - "AutoCAD Release 11 386" - otrzymają niebawem bezpłatną wersję przystosowaną do MS-Windows. Wersja ta będzie charakteryzowała się podobnym stylem pracy jak w innych aplikacjach MS-Windows. Przy użyciu tzw. Clipboard-u i odpowiednich poleceń będzie można łatwo wymieniać dane z takimi znanymi aplikacjami pracującymi w tym środowisku, jak Excel, Word, Lotus 1-2-3, Ami-Pro, Superbase 4 i WordPerfect.

Warto w tym miejscu dodać, że polski dystrybutor AutoCADu, firma Aplikom obiecuje niebawem dostarczyć na rynek spolonizowaną wersję programu pracującą w środowisku DOS - "AutoCad 11 PL".


TOP 200