ATM tworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe

Powstanie spółki ATM-Lab ma związek z realizacją przez ATM projektów badawczo-rozwojowych, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

Powstanie spółki ATM-Lab ma związek z realizacją przez ATM projektów badawczo-rozwojowych, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

6,7 mln zł

przeznaczył ostatnio ATM na trzy projekty badawczo-rozwojowe.

W tym roku własną jednostkę badawczo-rozwojową - INSI - stworzył także ABG Spin. Kilka innych spółek IT, w tym m.in. Comarch, prowadzi zaś badania z funduszy unijnych. Obecnie realizowane przez ATM projekty badawczo-rozwojowe dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej to: system mobilnych płatności mPay; platforma technologiczna dla usług mobilnych nowej generacji oraz projekt Archiwum Teleradiologicznego. Łączna ich wartość wynosi 6,7 mln zł, z czego dofinansowanie z funduszy unijnych to ok. 3 mln zł. Pozostałe projekty w toku to rozwój platformy ATM Interactive TV oraz systemu Atmosfera Medical Equipment Management.

"Rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego wpisuje się w ogólną strategię przyjętą przez zarząd ATM, związaną z wytwarzaniem wartościowych aktywów - także w postaci własności intelektualnej, którą można wykorzystać komercyjnie w strukturach grupy kapitałowej lub która wygeneruje dodatkowe przychody i zyski z jej sprzedaży lub licencjonowania w niedalekiej przyszłości" - przekonują przedstawiciele ATM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200