ATM rozbudowuje swoje centrum danych

Firma ATM zaczęła budować kolejny obiekt kolokacyjny w swoim Centrum Danych Atman Warszawa-1. Inwestycja zwiększy powierzchnię kolokacyjną lidera polskiego rynku o blisko 1,5 tys. mkw. netto, a zakończenie prac budowlanych planowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku.

Nowy budynek kolokacyjny o powierzchni 3027 mkw. brutto (1440 mkw. netto) powstanie na terenie kampusu neutralnego telekomunikacyjnie Centrum Danych Atman Warszawa-1 na warszawskiej Pradze. Będzie miał 5 kondygnacji i 6 komór serwerowych o powierzchni 240 mkw. każda.

Obiekt zostanie wyposażony w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, klimatyzacji i ochrony przeciwpożarowej, a także zasilanie gwarantowane 3,6 MW mocy IT i systemy zasilania awaryjnego. Budynek zaprojektowany jest tak, by spełniać wymagania nawet globalnych dostawców usług chmurowych.

Zobacz również:

  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa
  • ATM ma nową nazwę

Łączność telekomunikacyjną zapewnią dedykowane połączenia światłowodowe z siecią kampusu oraz bezpośrednie z operatorami na zewnątrz; powstaną także dwa niezależne pomieszczenia MMR (meet-me-room) dla operatorów telekomunikacyjnych.

Po ukończeniu na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2021 roku budowy budynku oznaczonego jako F6 łączna powierzchnia techniczna netto centrów danych należących do ATM będzie wynosić 10 720 mkw.

Komentując tę informację Daniel Szcześniewski (pełniący w ATM funkcję CEo) powiedział, „ATM jest operatorem centrum danych od 16 lat, a od 8 – liderem krajowego rynku. Zdobycie i utrzymanie tej pozycji wymagało i wciąż wymaga umiejętnego planowania kolejnych inwestycji na podstawie regularnych analiz rynku, popytu i prognoz sprzedażowych. Wypracowany przez nas proces inwestycyjny umożliwia nam przygotowanie nowej powierzchni kolokacyjnej z odpowiednim wyprzedzeniem”

I dodał, „Dbamy o to z myślą zarówno o pozyskiwanych, jak i istniejących klientach, ponieważ firmom, które powierzyły nam swoje urządzenia, dajemy gwarancję, że ich infrastruktura będzie mogła bez przeszkód rosnąć w naszym DC wraz ze wzrostem ich biznesu”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200