ATM przejmuje 80% KLK Technologie Informatyczne

Za nabywane udziały ATM zapłaci 45% ceny w gotówce, a 55% akcjami z nowej emisji. Pozostałe udziały zatrzymają dotychczasowi udziałowcy KLK z Katowic pozostający w zarządzie spółki. Transakcja ma się zakończyć najpóźniej do 15 listopada br.

KLK Technologie Informatyczne jest integratorem. Firma specjalizuje się w usługach doradczych, projektowych, wdrożeniowych i serwisowych w zakresie zaawansowanych systemów zasilania, sieci teletechnicznych i systemów komputerowych. W 2005 r. zanotowała 40 mln zł przychodów ze sprzedaży i ponad 1,8 mln zł zysku netto. W przypadku ATM było to odpowiednio 119,6 mln zł i 19,3 mln zł.

"Zakup udziałów KLK wpisuje się w strategię rozwoju ATM, mającej na celu wzrost pozycji poprzez konsolidację firm teleinformatycznych" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie. Jak mówią przedstawiciele ATM, za wyborem KLK przemawiały: komplementarność oferty; pozycja rynkowa firmy w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, umożliwiająca zwiększenie sprzedaży usług telekomunikacyjnych i serwisowych przez ATM Services; silna pozycja KLK na rynku systemów zasilania gwarantowanego oraz dobra pozycja KLK w sektorach finansowym i energetycznym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200