ATM: pierwsze notowania

Dzisiaj na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowała spółka ATM SA. Na otwarciu jej papierami handlowano po 23,9 zł. Jednostkowa cena emisyjna akcji wynosiła 22 zł. - Jesteśmy zadowoleni z przebiegu oferty. Jeśli wykorzystamy potencjał będziemy liczącym się graczem na parkiecie - powiedział podczas inauguracji notowań prezes zarządu Roman Szwed.

ATM: pierwsze notowania

ATM SA: akcjonariat po emisji

Warszawski ATM w ramach wrześniowej oferty sprzedał łącznie ponad 1,7 mln akcji - w dwóch zbliżonych ilościowo transzach kierowanych do małych i dużych inwestorów. Zainteresowanie ofertą ATM było spore. Redukcje w subskrypcji dla małych inwestorów sięgnęły 66 proc.

Wartość emisji akcji przeprowadzonej przez spółkę przekroczyła 25,56 mln zł. Liczba akcjonariuszy ATM SA po zakończeniu subskrypcji wzrosła do 700.

Zobacz również:

Według wcześniejszych zapowiedzi pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę sieci pod konkretne kontrakty. - Główny cel emisji to rozwój segmentu telekomunikacyjnego - podkreślił Szwed.

ATM: pierwsze notowania

- Struktura przychodów ATM rozkłada się mniej więcej 50:50 - powiedział Tadeusz Czichon, wiceprezes spółki. Do końca roku udział działalności telekomunikacyjnej wzrośnie do 70 proc. Spółka znacznie lepiej radzi sobie jako operator telekomunikacyjny (przychody rosną na poziomie 50 proc. rocznie), jako integrator notuje kilkuprocentowy wzrost sprzedaży w skali roku. W zeszłym roku ATM notował przychody netto ze sprzedaży za 2003r. na poziomie 72,8 mln zł. Zysk netto sięgnął 1,9 mln zł. ATM jest 30. spółką technologiczną notowaną na warszawskiej giełdzie w Segmencie Innowacyjnych Technologii - SiTech.

Wczoraj ATM poinformował o podpisaniu aneksu z firmą Warbud rozszerzający kontrakt na obsługę sieci rozległej w kolejnych oddziałach spółki na terenie Polski. Umowa przewiduje dostawę sprzętu oraz zarządzanie i monitorowanie sieci. Ponadto, ATM będzie na rzecz Warbudu świadczył usługi internetowe i wdrażał usługi terminalowe bazujące na oprogramowaniu firmy Microsoft. Wartości kontraktu nie podano. Poprzednie umowy na outsourcing telekomunikacyjny ATM podpisał m.in. z Toyota Motor Poland, Towarzystwem Ubezpieczeniowym Inter Polska i Spółdzielczym Bankiem Rzemiosła i Rolnictwa.


TOP 200