ATI - nie ma firmy, jest logotyp

Mimo iż od przejęcia kanadyjskiego producenta kart graficznych ATI przez koncern AMD minęło już nieco czasu, znany wszystkim logotyp firmy ATI najprawdopodobniej nie zniknie z kart graficznych z rdzeniami Radeon.

Jak donosi serwis XbitLabs, AMD skontaktowało się z producentami kart graficznych korzystających z procesorów Radeon proponując, by nie usuwali logotypu ATI ze swoich produktów. Być może wynika to z faktu, iż w segmencie procesorów o architekturze x86 AMD wyraźnie ustępuje Intelowi pod względem udziałów w rynku, podczas gdy proporcje rynkowych udziałów w branży procesorów graficznych pomiędzy ATI a Nvidią nie były tak nierówne. Świadczy to o wadze, jaką szefowie AMD przywiązują do marki i wizerunku ATI, który ta firma zdążyła sobie wyrobić wśród użytkowników przez lata działalności.

Chipsety ATI dla procesorów Intela nadal będą produkowane pod tą marką, natomiast te wytwarzane dla układów AMD zostaną przemianowane. Również na produktach z zakresu elektroniki użytkowej wytwarzanych przez Kanadyjczyków logotyp ATI zostanie zastąpiony znaczkiem AMD (znaki handlowe nie zostaną usunięte).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200