ASUS U36 - nowy, bardzo lekki laptop

Nowy produkt firmy ASUS to laptop, którego wyróżnia niewielka waga. Jest on na tyle lekki, że nie utrudni życia nawet osobom spędzającym wiele godzin w podróży. W rozwinięciu wiadomości znaleźć można specyfikację modelu U36.

Asus chwali się tym, że jego laptop jest jednym z najlżejszych urządzeń tego typu znajdujących się na rynku. Komputer waży zaledwie 1,66 kg a w najgrubszym miejscu ma zaledwie 0,75 cala. Firma twierdzi, że U36 ma być bezpośrednią konkurencją dla MacBooka Air.

Nowy produkt wyposażono w procesor Intel Core i5-460M (można też wybrać wersję z procesorem Intel Core i3), 2GB pamięci operacyjnej oraz kartę graficzną Nvidia GeForce 310M (1GB pamięci RAM). Laptop posiada 13,3-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED. Znajdziemy w nim także twardy dysk o pojemności 500GB (7200 obrotów na minutę), wyjście HDMI oraz jeden port USB 3.0. Urządzenie powinno działać około dziesięciu godzin na jednym cyklu ładowania baterii.

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Stacje dokujące do laptopów biznesowych - USB C vs Thunderbolt

Na komputerze domyślnie zainstalowano system operacyjny Windows 7 Home Premium. Z informacji prasowych Asusa wynika, że laptop oznaczony symbolem U36 trafi do sklepów w USA pod koniec tego roku kalendarzowego. Sugerowana na tamtym rynku cena urządzenia to 999 dolarów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200