ASUS U36 - nowy, bardzo lekki laptop

Nowy produkt firmy ASUS to laptop, którego wyróżnia niewielka waga. Jest on na tyle lekki, że nie utrudni życia nawet osobom spędzającym wiele godzin w podróży. W rozwinięciu wiadomości znaleźć można specyfikację modelu U36.

Asus chwali się tym, że jego laptop jest jednym z najlżejszych urządzeń tego typu znajdujących się na rynku. Komputer waży zaledwie 1,66 kg a w najgrubszym miejscu ma zaledwie 0,75 cala. Firma twierdzi, że U36 ma być bezpośrednią konkurencją dla MacBooka Air.

Nowy produkt wyposażono w procesor Intel Core i5-460M (można też wybrać wersję z procesorem Intel Core i3), 2GB pamięci operacyjnej oraz kartę graficzną Nvidia GeForce 310M (1GB pamięci RAM). Laptop posiada 13,3-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED. Znajdziemy w nim także twardy dysk o pojemności 500GB (7200 obrotów na minutę), wyjście HDMI oraz jeden port USB 3.0. Urządzenie powinno działać około dziesięciu godzin na jednym cyklu ładowania baterii.

Na komputerze domyślnie zainstalowano system operacyjny Windows 7 Home Premium. Z informacji prasowych Asusa wynika, że laptop oznaczony symbolem U36 trafi do sklepów w USA pod koniec tego roku kalendarzowego. Sugerowana na tamtym rynku cena urządzenia to 999 dolarów.


TOP 200