ASUS Commando - nowa płyta dla graczy

Firma Asus zaprezentowała nową płytę główną z rodziny R.O.G (Republic of Gamers), której nadano nazwę - Commando. Urządzenie współpracuje między innymi z procesorami Intel Quad Core oraz zapewnia użytkownikowi spore możliwości "podkręcania".

ASUS Commando wyposażona została w chipset Intel P965 + ICH8R oraz podstawkę Socket LGA 775, pozwalającą na obsługę procesorów z rodziny Intel Core 2 Duo oraz Intel Quad Core pracujących na magistrali taktowanej 1066 i 800 MHz. Płyta z pewnością zainteresuje zapalonych graczy gdyż umożliwia stworzenie wydajnej platformy CrossFire (dwa sloty PCI-Expressx16). Urządzenie wyposażone zostało ponadto w cztery sloty PCI oraz cztery gniazda pamięci Dual-channel DDR2 800/667/533 MHz.

ASUS Commando - nowa płyta dla graczy

Asus Commando

Komunikację z dyskami umożliwia sześć złączy Serial ATA II (3 Gb/s), komunikację z Internetem - dwie karty GigabitEthernet, natomiast z innymi urządzeniami - cztery porty USB 2.0 i jeden FireWire.

Warto też wspomnieć o 8-fazowym zasilaniu (redukuje wahania napięć, chroniąc procesor przed niestabilnym działaniem), rozbudowanym systemie chłodzenia wykorzystującym miedziane ciepłowody, funkcji Extreme Tweaker, która jak można wyczytać na stronie producenta " pozwala na perfekcyjnie dokładne dostrojenie wszystkich parametrów pracy Twojego systemu dla uzyskania maksymalnych osiągów", układzie dźwiękowym SupremeFX (osobna karta) oraz wyświetlaczu LCD, który informuje o wykrytej usterce. Istotne jest też zapewnienie producenta o możliwości podkręcenia szyny FSB do 2280 MHz, natomiast pamięci do 1300 MHz.

Niestety w opublikowanej przez Asusa notatce nie ma informacji na temat terminu pojawienia się urządzenia w sprzedaży ani jego ceny. Z nieoficjalnych wiadomości wynika jednak, że płyta powinna kosztować około 250 euro.

Więcej informacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200