APC wprowadza nowe UPS

American Power Conversion wprowadziła do swojej oferty nowe zasilacze awaryjne. Na polskim rynku pojawią się one w III kwartale br.

American Power Conversion wprowadziła do swojej oferty nowe zasilacze awaryjne. Na polskim rynku pojawią się one w III kwartale br.

Nowe modele Back-UPS CS 350VA i 500VA przeznaczone są dla małych i średnich firm. Pracują z systemami Windows 3.x, 95, 98, ME, NT, 2000, Macintosh OS9 oraz Linux. Wyposażono je w trzy gniazda elektryczne dużej mocy, mają zoptymalizowane wskaźniki alarmowe oraz zapewniają ochronę przed przepięciami na liniach faksu i modemu. Możliwe jest zastosowanie gniazda USB lub szeregowego do połączenia zasilacza z komputerem. Back-UPS ES 350 i ES 500 zaprojektowano z myślą o użytkownikach prywatnych i biurach domowych, zapewniają ciągłość zasilania i ochronę komputerów biurkowych i urządzeń peryferyjnych. Są one standardowo wyposażone w wiele udogodnień, które zwykle spotykane są w urządzeniach droższych, przeznaczonych dla środowisk korporacyjnych. Obejmują one oprogramowanie do automatycznego zamknięcia systemu z zapisaniem plików oraz ochronę przed przepięciami pochodzącymi z linii telefonicznych, faksowych, modemowych, a także z linii DSL. Model Smart-UPS 1400RMXL przeznaczony jest do zasilania systemów VoIP i urządzeń telekomunikacyjnych, może być montowany w szafie przemysłowej lub używany w konfiguracji wieżowej. Może być skonfigurowany z maksymalnie dziesięcioma zespołami akumulatorów o przedłużonym działaniu, co zapewnia wydajne rozwiązanie o skalowalnym czasie działania. Smart-UPS 3000 RMXL przeznaczony jest do zasilania serwerów montowanych w szafach przemysłowych. Zapewnia on centralnie zarządzane oraz skalowalne zasilanie awaryjne, a jego moc wystarcza do zasilania szafy przemysłowej o pełnym wyposażeniu. Maksymalna moc wyjściowa wynosi 2 400 W. Modele APC Smart-UPS 1400RMXL i APC Smart-UPS 3000 RMXL umożliwiają zarządzanie zasilaniem przez oprogramowanie APC PowerChutea plus. Oprogramowanie to, łatwe w instalacji i w użyciu, zapewnia automatyczne zamknięcie systemu pod nieobecność operatora oraz oferuje inne ważne funkcje diagnostyczne i związane ze zdalnym zarządzaniem, takie jak określanie statusu czy testowanie zasilacza UPS.

Nowe modele Back-UPS ES znajdą się w sprzedaży w Polsce w trzecim kwartale 2001 roku.

Szacunkowe ceny detaliczne brutto:

Smart-UPS 1400RMXL –1195 USD

Smart-UPS 3000 RMXL –1950 USD

Back-UPS CS 350VA – 118 USD

Back-UPS CS 500VA – 139 USD

Back-UPS ES 350 – 80 USD

Back-UPS ES 500 – 100 USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200