AOL znowu rekrutuje polskich programistów

Po lipcowej rekrutacji, którą firma przeprowadziła w Krakowie, AOL planuje kolejne spotkanie z chętnymi do pracy w Irlandii i Niemczech. Przez najbliższe dwa lata w AOL na potencjalnych pracowników czeka 50 wakatów, w tym ponad 20 do natychmiastowego obsadzenia.

"Sukces lipcowej rekrutacji w Krakowie skłonił nas do ponownego przyjazdu do Polski, choć pierwotnie tego nie planowaliśmy. Tym razem pojawimy się w Warszawie, by spotkać się z jak największą liczbą aplikantów" - mówi Agata Purzyc, Recruitment Manager, AOL Global Operations Limited. Do rekrutacji w Krakowie zgłosiło się ponad 300 osób. Do ostatniego etapu dostało się 17.

W Warszawie kolejny etap rozpocznie się od pisemnego testu. Kandydat spotyka się też z zespołami inżynierów, kadry zarządzającej i HR-owcami. Zespół inżynierów sprawdzi umiejętności techniczne i doświadczenie aplikantów, a kandydaci będą mogli uzyskać informację na temat pracy w AOL. Zespół zarządzania oceni nastawienie do pracy, entuzjazm i zainteresowanie technologiami oraz to czy kandydat sprawdzi się w zespole programistów lub testerów. HR-owcy postarają się zrozumieć osobowość kandydata i oceni, czy kandydat pasuje do AOL.

Zobacz również:

  • Omawiamy wszystkie rodzaj standardu PoE

Podobnie jak w lipcu oferta AOL kierowana jest do absolwentów kierunków informatycznych z 2-5 letnim doświadczeniem i znajomością Java i C++. W zamian za to firma oferuje współpracę z profesjonalistami z całego świata, interesujące warunki finansowe i pakiety socjalne, w które włączane są nawet dofinansowania biletów lotniczych.

Dlaczego firma rekrutuje właśnie w Polsce? "AOL chce zatrudnić polskich programistów, ponieważ wiemy, że są oni jednymi z najbardziej pożądanych na całym świecie w tej grupie zawodowej. Są doskonale wykształceni, ambitni i kreatywni. A takich ludzi właśnie potrzebujemy" - tłumaczy Agata Purzyc.

Więcej o rynku pracy IT:

Rynek pracy: branża IT chce zatrudniać, ale nie ma kogo

7 zasad kariery w IT, które warto złamać

Raport: polski freelancer zarabia ponad 8 tys. zł miesięcznie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200