AOL tworzy przeglądarkę internetową do urządzeń przenośnych

America Online opracuje wersję przeglądarki internetowej Netscape, przeznaczonej dla urządzeń bezprzewodowych. Dostawcą wykorzystanej w niej technologii będzie fińska Nokia, która udostępni na zasadac...

America Online opracuje wersję przeglądarki internetowej Netscape, przeznaczonej dla urządzeń bezprzewodowych. Dostawcą wykorzystanej w niej technologii będzie fińska Nokia, która udostępni na zasadach licencji kod źródłowy swojej przeglądarki WAP. Bliższych szczegółów porozumienia, w tym także finansowych, nie ujawniono.

Przeglądarka WAP Netscape'a zostanie wyposażona w wiele funkcji pozwalających na zastosowanie w różnorodnych urządzeniach bezprzewodowych i będzie przystosowana także do obsługi różnych standardów. Wiadomo jednak, że Nokia na razie nie zamierza fabrycznie wyposażać w przeglądarkę Netscape swoich telefonów, a firma AOL nie poinformowała o żadnych umowach zawartych z innymi producentami urządzeń bezprzewodowych. Jest to o tyle dziwne, że zazwyczaj tego typu oprogramowanie jest już fabrycznie instalowane w aparatach komórkowych.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Dotychczas podobną współpracę zawarł Microsoft i szwedzki Ericsson, główny konkurent firmy Nokia. Ich umowa została podpisana rok temu i dotyczy bezprzewodowych rozwiązań poczty elektronicznej. Microsoft oferuje natomiast własną wersję miniprzeglądarki Microsoft Mobile Explorer.

***

Microsoft opracował platformę oprogramowania internetowego dla telefonów komórkowych

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200