AOL przejmie Red Hat?

Washington Post donosi, że AOL Time Warner prowadzi rozmowy na temat przejęcia dostawcy najpopularniejszej dystrybucji systemu Linux.

Washington Post donosi, że AOL Time Warner prowadzi rozmowy na temat przejęcia dostawcy najpopularniejszej dystrybucji systemu Linux. Negocjacje z Red Hat mogą oznaczać nowy etap w rywalizacji AOL z Microsoftem. Na razie firmy toczą walkę na takich polach rynkowych jak usługi subskrypcyjne, instant-messaging, czy odtwarzacze plików audio i wideo. AOL TW jest też właścicielem Netscape'a, do niedawna największego konkurenta Microsoftu na rynku przeglądarek.

Przedstawiciele Microsoftu, Red Hat i AOL TW nie skomentowali informacji gazety. Jak przypuszcza Washington Post, AOL TW, którego multimedialne oprogramowanie przeznaczone jest dla systemu Windows, może zostać przeprojektowane na potrzeby platformy Red Hat Linux. W ten sposób AOL TW, mógłby zaoferować oprogramowanie alternatywne dla Windows swoim 33 milionom subskrybentów. Pogłoski o możliwości przejęcia któregoś z producentów konkurencyjnego wobec Microsoft systemu lub partnerstwa AOL TW z taką firmą pojawiały się już w roku ubiegłym.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przychody Red Hat za trzy pierwsze kwartały wyniosły 68,2 mln USD, o 10% mniej niż rok wcześniej. Zysk spadł o 1,8 mln USD, strata po trzech kwartałach 2001 roku wynosiła 10 mln USD. W chwili obecnej nie znana jest cena, jaką gigant byłby skłonny zapłacić za firmę Red Hat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200