AOL Time Warner przejmie kablówkę AT&T ?

W wyniku transakcji może powstać największa na świecie sieć telewizji kablowej. Przedstawiciele amerykańskich władz twierdzą, że to próba monopolizacji rynku usług interaktywnych i szerokopasmowego dostępu do Internetu.

AOL Time Warner prowadzi rozmowy z przedstawicielami koncernu AT&T, dotyczące przejęcia przez AOL 49% udziałów w należącej do operatora sieci telewizji kablowej. AT&T Broadband ma obecnie w USA ok. 14 mln abonentów (to największa amerykańska "kablówka"). Gdyby doszło do transakcji, Broadband zostałby połączony z "kablowym" działem AOL Time Warner (z którego usług korzysta ok. 13 mln Amerykanów). W ten sposób powstałaby największa na świecie sieć telewizji kablowej.

Nie wiadomo jednak, jak na taką transakcję zareagują władze USA. Przedstawiciele AOL obawiają się, że fuzja zostanie potraktowana jako próba stworzenia monopolu na rynku szerokopasmowego dostępu do Internetu. Już na początku roku pojawiły się bowiem głosy, że AOL dąży do zdobycia dominującej pozycji na rynku usług internetowych.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk nie przejmie Twittera. "Składali fałszywe oświadczenia"
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przedstawiciele obu firm na razie nie komentują tych informacji. Wiadomo jednak że pod koniec tygodnia odbędzie się spotkanie rady nadzorczej AOL, prawdopodobnie poświęcone tej właśnie sprawie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200