AOL Europe będzie świadczyła usługi WAP

AOL Europe, spółka amerykańskiej America Online i niemieckiego Bertelsmanna, podpisała, w ramach strategii "AOL Everywhere", porozumienia z firmami Ericsson, Nokia i RTS Wireless. Szczegółów finansowy...

AOL Europe, spółka amerykańskiej America Online i niemieckiego Bertelsmanna, podpisała, w ramach strategii "AOL Everywhere", porozumienia z firmami Ericsson, Nokia i RTS Wireless. Szczegółów finansowych porozumień nie ujawniono.

AOL Europe zamierza do końca tego roku uruchomić nowe bezprzewodowe usługi wykorzystujące technologie WAP, SMS i GPRS. Wraz z Ericssonem i firmą Nokia zostaną opracowane pierwsze serwisy WAP, natomiast we współpracy z RTS ma powstać bramka WAP, system powiadamiania za pomocą SMS oraz usługi poczty elektronicznej wykorzystujące system RTS Wireless Advantage. Próbne uruchomienia serwisów w standardzie WAP zapowiedziano już na koniec lutego.

AOL Europe zapowiedziała również aktywniejszy udział w WAP Forum, inicjatywie firm wspierających rozwój standardów specyfikacji WAP, do której należą także Ericsson, Nokia i RTS Wireless.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200