AMS otworzy centrum rozwoju w Krakowie

W marcu br. rusza w Krakowskim Parku Technologicznym Centrum Rozwoju Oprogramowania amerykańskiej firmy konsultingowej AMS. Specjalizuje się w obsłudze firm z sektorów telekomunikacyjnego i bankowego, a także zagadnieniach związanych z integracją i bezpieczeństwem.

Firma AMS jest producentem m.in. systemów billingowych, do zarządzania ryzykiem kredytowym i CRM. Klientami firmy w Polsce są BPH PBK i Polkomtel, gdzie AMS uczestniczył we wdrożeniach systemów służących do obsługi klientów.

W krakowskim centrum będzie początkowo pracować ok. 20 osób. Prawdopodobnie jednak zatrudnienie w nowej jednostce szybko wzrośnie. Na początku grudnia 2003 r. Alfred Mockett, prezes zarządu AMS, w wywiadzie dla agencji Dow Jones zapowiadał, że do końca 2004 r. zatrudnienie w polskim oddziale zwiększy się do ok. 200 osób. Dzisiaj w warszawskim oddziale pracuje ok. 50 osób. Firma AMS działa w Polsce od 1996 r.

Zobacz również:

  • Elon Musk chce stworzyć własną wersję sztucznej inteligencji
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200