AMD zbliża się do przejęcia firmy Xilinx

AMD w listopadzie zeszłego roku ogłosiło zamiar przejęcia za 35 mld USD firmy Xilinx, amerykańskiego producenta układów scalonych. Transakcja ta jest bliska sfinalizowania, w ostatnich dniach akcjonariusze obu firm zatwierdzili planowane przejęcie. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach na rynku producentów sprzętu IT pojawi nowa, potężna korporacja zatrudniająca ponad 13 tys. osób, która zmieni radykalnie jego obraz.

AMD

W wyniku fuzji na rynku pojawi się nowy, potężny gracz, zdolny produkować całą gamę układów scalonych, w tym procesory, układy GPU, układy FPGA oraz układy SoC. Połączone firmy będą w stanie wykorzystać najnowsze technologie znajdujące zastosowanie w takich segmentach, jak centra danych, gry, komputery osobiste, komunikacja, motoryzacja czy nawet lotnictwo oraz sprzęt wojskowy.

Firma Xilinx specjalizuje się w produkcji programowalnych procesorów, które są w stanie wykonywać różnego rodzaju zadania, jak kompresowanie plików czy szyfrowanie danych. Możliwe, że AMD w najbliższej przyszłości zmieni nieco swoja strategię i wprowadzi do swojej oferty właśnie na tego typu rozwiązania.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Szef Intela określa zagrożenie ze strony Arm jako "nieistotne"

Ostateczne zamknięcie całej transakcji jest uzależnione od spełnienia innych standardowych warunków, w tym od otrzymania zgody organów regulacyjnych, które czuwają nad tym aby fuzje takie były transparentne i odbywały się zgodnie z prawem, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów antymonopolowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200