AMD zaprezentowała procesor Athlon taktowany zegarem 1,1 GHz

Jednostka pracowała z wykorzystaniem standardowych technik chłodzących procesory.

AMD zaprezentowała procesor Athlon taktowany zegarem o częstotliwości 1,1 GHz, stworzony w jej najnowszej fabryce mieszczącej się w Dreźnie. Prezentacja miała miejsce podczas odbywającej się w San Francisco International Solid-State Circuits Conference.

Zaprezentowany procesor, podobnie jak i poprzednie modele Athlona, wyprodukowano w technologii 0,18 mikrometra. Jednak w przeciwieństwie do nich, wyposażono go w obwody miedziane, zamiast stosowanych dotychczas aluminiowych. Jednostka ta jest również pierwszym Athlonem posiadającym zintegrowaną pamięć podręczną poziomu 2 (L2), której pojemności jednak nie zdradzono. Dotychczasowe układy z tej rodziny wyposażane były w układy pamięci L2 o pojemności 512 KB.

Rzecznik AMD poinformował także, że plany wprowadzenia na rynek procesora z zegarem 1 GHz nie uległy przyspieszeniu i że pierwszych jednostek należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Podobną zapowiedź uczynił tez konkurent AMD, Intel.

Żadnych bliższych szczegółów technicznych dotyczących nowej jednostki nie podano. Podczas demonstracji nie wymagała ona jednak żadnych dodatkowych - poza standardowymi - rozwiązań chłodzących.

***

AMD nadal 'pod kreską', ale zakończony rok finansowy był nieco lepszy od poprzedniego

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200