AMD zamierza wybudować trzecią fabrykę

Firma, idąc w ślady Intela, zamierza stworzyć zakład wytwarzający 300 mm płytki krzemowe do produkcji układów scalonych i procesorów.

Advanced Micro Devices, producent rywalizujący z Intelem, zamierza wybudować swoją trzecią fabrykę, w której prawdopodobnie byłyby produkowane 300 mm płytki krzemowe, stosowane do produkcji procesorów i układów scalonych. Zakład ma powstać do 2004 r.

"Powstanie nowa fabryka określona mianem Fab 35. Prawdopodobnie zajmie się ona produkcją w technologii 300 mm. Na razie nie jest jednak ostatecznie sprecyzowane, gdzie będzie zlokalizowana ani jaką technologia będzie się zajmować" - stwierdził enigmatycznie dyrektor marketingu AMD na Europę.

Producenci układów scalonych powszechnie wykorzystują płytki 200 mm. Zwiększenie ich rozmiaru pozwoli na zaoszczędzenie do 30% kosztów produkcji jednej płytki. Intel zapowiedział już stworzenie zakładu produkcyjnego większych płytek, który ma zostać uruchomiony w Arizonie w połowie 2002 r.

Przedstawiciel AMD potwierdził, że firma zamierza podążać za swoją branżą w tendencji do produkcji większych płytek krzemowych i z czasem odejść od wykorzystywania mniej ekonomicznych płytek 200 mm.

***

Nowa fabryka Intela ma obniżyć koszty produkcji procesorów

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200