AMD wprowadził na rynek Athlona taktowanego zegarem 850 MHz

Firma Advanced Micro Devices (AMD) wprowadziła na rynek kolejną wersję modelu procesora Athlon, tym razem taktowanego zegarem 850 MHz. Jest to kolejny element walki AMD z konkurencyjnym Intelem w wy...

Firma Advanced Micro Devices (AMD) wprowadziła na rynek kolejną wersję modelu procesora Athlon, tym razem taktowanego zegarem 850 MHz.

Jest to kolejny element walki AMD z konkurencyjnym Intelem w wyścigu o wprowadzenie na rynek procesora taktowanego zegarem 1 GHz. Choć obie firmy, podobnie jak inne obecne na tym rynku, z powodzeniem testują takie procesory w warunkach laboratoryjnych, to - jak dotąd - żadna z nich nie odważyła się go wprowadzić na rynek masowy. Dotychczas najszybszą jednostką Intela było Pentium III z zegarem 800 MHz, którą firma wprowadziła do sprzedaży przed analogiczną jednostką AMD.

Zarówno dotychczasowe procesory Athlon, jak i Pentium III są produkowane w technologii 0,18 mikrometra z wykorzystaniem obwodów aluminiowych. Źródła zbliżone do producentów podają, że inżynierowie obu firm pracują nad wykorzystaniem technologii 0,13 mikrometra i obwodów miedzianych, co ma pozwolić na wprowadzenie na rynek modelu taktowanego zegarem o częstotliwości ponad 1 GHz do końca br.

Cena nowego Athlona wynosi 849 USD i dotyczy zakupu w pakietach po 1 tys. sztuk.

***

AMD wprowadziła na rynek nowy model Athlona taktowanego zegarem 800 MHz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200