AMD wprowadzi na rynek mobilną wersję układu Athlon 1 GHz

Według nieoficjalnych źródeł, AMD już w czerwcu zaprezentuje procesor Athlon z zegarem 1 GHz przeznaczony dla komputerów przenośnych.

Według źródeł "zbliżonych do producenta" AMD już w czerwcu zaprezentuje procesor Athlon z zegarem 1 GHz przeznaczony do instalacji w komputerach przenośnych. Nowy układ zostanie wyposażony w nieco zmodyfikowaną technologię PowerNow! ograniczającą zużycie energii przez procesory.

Plany AMD są bez wątpienia odpowiedzią na zaprezentowaną niedawno "mobilną" wersję procesora Intel Pentium III, który jako pierwszy układ na rynku pracuje z prędkością 1 GHz. Także Intel nie zamierza zwolnić tempa wprowadzania nowości i już w trzecim kwartale wprowadzi do sprzedaży 2 nowe modele procesorów wyposażonych w rdzeń Tualatin taktowany z prędkością 1,06 i 1,13 GHz. Prawdopodobnie wtedy firma ogłosi sięgającą 45 % obniżkę cen na starsze produkty serii Pentium III.

Koncern AMD coraz dynamiczniej zaczyna wkraczać na rynek procesorów do , które jak dotąd były domeną wyłącznie Intela. Intel pomimo agresywnej polityki cenowej AMD nadal posiada 90% udział w rynku procesorów mobilnych.


TOP 200