AMD wprowadza do sprzedaży procesor z zegarem 1 GHz

Firma wprowadziła do sprzedaży procesor Athlon taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz, najszybszą obecnie na rynku jednostkę zgodną z technologią x86 Intela.

AMD wprowadził dzisiaj (6 marca) do swojej oferty procesor Athlon, taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz - najszybszą obecnie na rynku jednostkę zgodną z technologią x86 Intela. Jednocześnie do sprzedaży wprowadzono układy z zegarem 900 i 950 MHz.

Procesory te są wytwarzane w technologii 0,18 mikrometra wykorzystującej obwody aluminiowe.

Jerry Sander, prezes AMD, podkreślił w swoim wystąpieniu, że przekroczenie bariery 1 GHz jest punktem zwrotnym dla przemysłu komputerowego. Jednak prowadzenie AMD w wyścigu o najszybszy na rynku procesor może jednak trwać krótko, ponieważ Intel zamierza w czerwcu wprowadzić na rynek swoją jednostkę z podobnym zegarem. Niektóre źródła podają, że premiera procesora Intela może odbyć się wcześniej.

Pierwsze komputery wyposażone w nowy procesor Athlon pojawią się m.in. w ofercie Compaqa (model Presario) i Gateway (Select 1000).

Za nowego Athlona w pakietach po 1 tys. sztuk trzeba zapłacić 1299 USD, natomiast jednostki 900 i 950 MHz kosztują odpowiednio: 899 i 999 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200