AMD w przenośnych odtwarzaczach wideo

Na zbliżających się targach Consumer Electronics Show, które odbędą się w Las Vegas w dniach 6 - 9 stycznia 2005 roku, firma AMD zaprezentuje nowy chip o nazwie Alchemy Au1200, przeznaczony dla przenośnych odtwarzaczy wideo.

Dotychczasowe rozwiązania stosowane w urządzeniach typu PMC (Portable Media Center), wymagały dokonania konwersji materiałów wideo na format WMV (Windows Media Video) w komputerze stacjonarnym, przy pomocy odtwarzacza Windows Media Player. Zadaniem Alchemy Au1200 ma być umożliwienie urządzeniom tego typu obsługiwanie plików w formatach MPEG2, MPEG4 oraz DivX, bez potrzeby ich uprzedniej konwersji na format WMV. Dla przykładu, konwersja 30 minut programu telewizyjnego zapisanego w formacie MPEG2 na format WMV zajmuje 30 minut.

Jak twierdzi Rob Oliver, product marketing manager AMD Personal Connectivity Solutions Group, oznaczać to może w praktyce możliwość podłączenia PMC do cyfrowego magnetowidu wideo (przez port USB) i szybsze przesyłanie zarejestrowanego materiału, bez potrzeby wykorzystywania komputera do konwertowania plików. Użytkownik urządzenia PMC zaopatrzonego w chip Alchemy Au1200, będzie mógł go używać również do odtwarzania filmów w jakości DVD na większych telewizorach.

Zobacz również:

  • Apple, Nvidia i AMD zmniejszają zamówienia w TSMC. Czy to oznaka recesji?

Chip Alchemy Au 1200 oparty jest na technologii licencjonowanej od firmy MIPS Technologies. Pracuje z częstotliwością 500 MHz, obsługuje pamięci DDR2 i konsumuje 500 mW energii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200