AMD w palmtopach

Advanced Micro Devices zamierza wprowadzić na rynek procesor dla komputerów naręcznych. Układ Alchemy Au1100, oparty na architekturze MIPS32, będzie oferowany producentom palmtopów działających pod kontrolą systemów Windows CE i Linux.

Advanced Micro Devices zamierza wprowadzić na rynek procesor dla komputerów naręcznych. Układ Alchemy Au1100, oparty na architekturze MIPS32, będzie oferowany producentom palmtopów działających pod kontrolą systemów Windows CE i Linux. Obserwatorzy rynku spodziewali się, że w ofercie AMD procesory dla handheldów już na początku tego roku, kiedy to koncern przejął firmę Alchemy Semiconductor.

Procesory, które AMD zamierza wprowadzić na rynek pracują z szybkością od 333MHz do 500MHz. Układy zbudowane są w oparciu o architekturę MIPS32, mają wbudowane kontrolery 10/100 Ethernet oraz USB. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli AMD wynika, że procesory będą mogły pracować pod kontrolą większości popularnych systemów operacyjnych dla urządzeń przenośnych (w tym m.in.: Windows CE oraz Linux)

Hurtową cenę układu taktowanego zegarem 400 MHz ustalono na 29,5 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200