AMD sprzedał nieco mniej pamięci

Przychody Advanced Micro Devices w III kw. będą nieco niższe od spodziewanych - podał zarząd producenta. Wcześniej zakładano, że okres lipiec-wrzesień przyniesie wzrost sprzedaży powyżej 1,26 mld USD osiągniętych w II kw. br. Jak poinformował Robert Rivet szef finansowy spółki, w minionym kwartale osłabł popyt na pamięci flash produkowane przez AMD i to przyczyniło się do spadku przychodów.

Z kolei sprzedaż procesorów wzrosła znacząco i pomogła firmie osiągnąć dobry wynik netto. To już czwarty kwartał AMD z rzędu na plusie. Wcześniej spółka notowała straty przez dziewięć kwartałów. Szczegóły wyników finansowych Advanced Micro Devices poznamy 7 października podczas publikacji pełnych wyników za III kw. Druga połowa roku zazwyczaj przynosi obfite plony producentom półprzewodników, jednak jak informowaliśmy wcześniej, Intel (wyniki 12 października) obniżył prognozę wyników za miniony okres obrachunkowy. Podobnie uczynili Texas Instruments oraz Philips.

W ubiegłym tygodniu Semiconductor Industry Association podsumowało sierpniową sprzedaż półprzewodników.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200