AMD przygotowuje procesor Athlon dla notebooków

W ten sposób firma rozpoczyna rywalizację z Intelem na kolejnym rynku - rynku notebooków wysokiej klasy.

Advanced Micro Devices (AMD) wkrótce wprowadzi do oferty procesor Athlon przeznaczony do zastosowania w komputerach przenośnych. Oznacza to, że firma rozpoczyna rywalizację z Intelem na kolejnym rynku - notebooków wysokiej klasy. Według nieoficjalnych informacji pierwsze modele komputerów wyposażonych w nowe jednostki AMD powinny pojawić się w ofercie Hewlett-Packarda i Compaqa już w marcu br.

Dokładnego terminu premiery ani szczegółów technicznych nowego procesora przedstawiciele producenta nie chcą ujawnić. Prawdopodobnie będzie on taktowany zegarem 900 MHz.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?

Zdaniem analityków wprowadzanie na rynek Athlona dla komputerów przenośnych będzie pierwszym "prawdziwym atakiem" na Intela w tym segmencie. Dotychczas AMD w odniesieniu do notebooków oferowała jedynie podstawową wersję jednostki z serii K6.

Jednak na odzew ze strony Intela nie trzeba będzie długo czekać. Firma planuje bowiem wprowadzenie do sprzedaży procesorów Pentium III z zegarem 900 MHz i 1 GHz - w wersjach do notebooków - już w połowie tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200