AMD przygotowuje procesor Athlon dla notebooków

W ten sposób firma rozpoczyna rywalizację z Intelem na kolejnym rynku - rynku notebooków wysokiej klasy.

Advanced Micro Devices (AMD) wkrótce wprowadzi do oferty procesor Athlon przeznaczony do zastosowania w komputerach przenośnych. Oznacza to, że firma rozpoczyna rywalizację z Intelem na kolejnym rynku - notebooków wysokiej klasy. Według nieoficjalnych informacji pierwsze modele komputerów wyposażonych w nowe jednostki AMD powinny pojawić się w ofercie Hewlett-Packarda i Compaqa już w marcu br.

Dokładnego terminu premiery ani szczegółów technicznych nowego procesora przedstawiciele producenta nie chcą ujawnić. Prawdopodobnie będzie on taktowany zegarem 900 MHz.

Zdaniem analityków wprowadzanie na rynek Athlona dla komputerów przenośnych będzie pierwszym "prawdziwym atakiem" na Intela w tym segmencie. Dotychczas AMD w odniesieniu do notebooków oferowała jedynie podstawową wersję jednostki z serii K6.

Jednak na odzew ze strony Intela nie trzeba będzie długo czekać. Firma planuje bowiem wprowadzenie do sprzedaży procesorów Pentium III z zegarem 900 MHz i 1 GHz - w wersjach do notebooków - już w połowie tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200