AMD: procesory mamy, ale co z platformą multimedialną?

"VIIV" to oznaczenie domowych centrów rozrywki, które mają wykorzystywać zaprojektowaną na ich potrzeby platformę Intela. Wprowadzenie podobnego rodzaju marki planuje również AMD, ale firma nie podała jeszcze ani jej nazwy, ani konkretnych planów dotyczących obsługiwanych chipsetów, procesorów czy kości graficznych.

Intel bardzo szybko wykorzystał ekspansję Windows Media Center Edition 2005 do własnych celów. Firma momentalnie zaprezentowała kompletne rozwiązanie przeznaczone do komputerów mających pełnić rolę multimedialnych centrów rozrywki (patrz artykuł: "IDF 2005: VIIV - platforma domowej rozrywki od Intela".

Na podobny ruch zdecydowało się właśnie AMD. I choć korporacja nie ujawniła nazwy swojej platformy, można się domyślać, że - podobnie jak w przypadku VIIV - komputery multimedialne z układami AMD będą musiały spełniać pewne założenia dotyczące m.in. prostoty obsługi. Niewykluczone zatem, że tworzona właśnie platforma wymusi na producentach sprzętu dodawanie do zestawu pilota czy preinstalowanie systemu operacyjnego Windows Media Center Edition itd.

Zobacz również:

  • Apple, Nvidia i AMD zmniejszają zamówienia w TSMC. Czy to oznaka recesji?

Tym niemniej na razie nie wiadomo nawet, kiedy technologia miałaby pojawić się na rynku. Intel tymczasem planuje ofensywę związaną z VIIV już na pierwszy kwartał 2006 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200