AMD prezentuje swój najnowszy układ CPU i ogłasza sukces

Korporacja twierdzi, że po wprowadzeniu tego układu do oferty ma obecnie najsilniejszy serwerowy procesor na świecie. Chodzi o układ EPYC Serii 7003. AMD informuje, że jest to już trzecia generacja tych układów i zapowiada, że znajdą się one wkrótce w serwerach instalowanych w chmurach, których właścicielem są tacy potentaci rynku IT, jak AWS, Cisco, Dell, Google, HPE, Microsoft, Oracle oraz Supermicro.

AMD

Według AMD do końca tego roku na świecie powinno się pojawić aż 400 instancji chmurowych i 100 nowych platform OEM, które będą działać w oparciu o najnowsze procesory EPYC trzeciej generacji, znane również pod kodową nazwą Milan.

Komentując to wydarzenie Mario Silveira (wiceprezes AMD w regionie EMEA) mówi, „Dzisiejsza data to ważny krok na naszej drodze do coraz wydajniejszych rozwiązań serwerowych. Od czasu wprowadzenia procesorów AMD EPYC na rynek liczba klientów w EMEA, która korzysta z naszych rozwiązań, wzrosła sześciokrotnie i wiele jest dużych wdrożeń w sektorach superkomputerów oraz chmury”.

Zobacz również:

Procesory AMD EPYC Serii 7003 mogą zawierać do 64 rdzeni obliczeniowych bazujących na architekturze „Zen 3”, z których każdy ma do dyspozycji dużo więcej pamięci podręcznej niż poprzednia generacja tych układów.

Procesory te są przy tym wyjątkowo bezpieczne, gdyż wspierają ulepszoną technologię AMD Infinity Guard, który zawiera teraz także funkcję SEV-SNP (Secure Encrypted Virtualization-Secure Nested Paging). Technologia ta rozwija stosowaną dotychczas technologię SEV o kolejny poziom silnej ochrony integralności pamięci, chronią skutecznie serwery przed poczynaniami hakerów.

Jedną z pierwszych firm, które wprowadzają do oferty serwery bazujące na procesorze EPYC Serii 7003, jest Cisco. Są to nowe systemy obliczeniowe linii UCS (Unified Computing System), w których Cisco instaluje takie układy. Powinny się one pojawić oficjalniej w jej ofercie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200