AMD prezentuje kontroler pamięci masowych dla OEM

AMD zaprezentował wczoraj na konferencji Storage Networking World dedykowany kontroler pamięci masowej, który można zagnieżdżać w systemach sieciowych pamięci masowych klasy podstawowej. Rozwiązanie o nazwie Storage Bridge Bay Reference Design Kit jest oparte na firmowym procesorze Socket AM2.

Producenci pamięci masowych mogą stosować Storage Bridge Bay Reference Design Kit do implementowania w swoich produktach szeregu funkcjonalności (takich jak szyfrowanie, kompresowanie czy deduplikowanie danych), po to aby zadania takie nie realizował serwer, a sama pamięć masowa.

AMD zapowiada, że rozwiązanie trafi wkrótce do rąk producentów OEM, którzy będą je testować. Kontroler pracuje zgodnie ze specyfikacją Storage Bridge Bay Working Group's 2.0. Oznacza to, że Storage Bridge Bay Reference Design Kit może obsługiwać systemy pamięci masowych pobierające do 100 W mocy.

Zobacz również:

Kontroler ma wysokość 2,5 cm, obsługuje szereg połączeń (Gigabit Ethernet, Ethernet 10 Gb/s, Fiber Channel i Infiniband) i może się komunikować z 28. dyskami SAS.


TOP 200