AMD kończy prace nad procesorem Fusion

Koncern potwierdza, że pracuje cały czas nad nową linią procesorów o nazwie Fusion. Układy będą produkowane w fabryce w Dreźnie (Niemcy).

Pierwsze procesory tej linii zaczną według zapewnień firmy AMD schodzić z taśmy produkcyjnej w drugiej połowie 2009 r. Będzie to wielordzeniowy układ zawierający kontroler pamięci oraz dodatkowe rdzenie przetwarzające grafikę. Zintegrowanie na jednym kawałku krzemu obu rodzajów rdzeni (przetwarzających dane oraz grafikę) stanowiło dla firmy AMD spore wyzwanie biorąc pod uwagę fakt, że oba te elementy są obecnie produkowane w oparciu o różne technologie.

Używane przez AMD układy do przetwarzania grafiki są obecnie produkowane przez Taiwan Semiconductor Manufacturing. Produkcja tych układów bazuje na technologii CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor), podczas gdy procesory AMD są wytwarzane (wspólnie z firmą Chartered Semiconductor) w oparciu o technologię SOI (Silicon-On-Insulator).

Zobacz również:

Procesory Fusion (oraz zintegrowane z mini układy do przetwarzania grafiki) będą produkowane w oparciu o tę samą technologię SOI.


TOP 200