AMD: 44 mln zysku

Zgodnie z wcześniejszymi sygnałami przychody AMD w III kw. były niższe od oczekiwanych - 1,24 mld USD wobec 1,26 mld USD. Zawinił słabszy popyt na pamięci flash. Natomiast na dodatni wynik netto spółki - 44 mln USD - wpłynęła dobra sprzedaż procesorów 64-bitowych.

Kłopoty z dostawami pamięci do telefonów komórkowych AMD odnotowało, głównie na rynku chińskim - poinformował szef spółki Hector Ruiz. Mimo tego sprzedaż wzrosła o 30 proc. w ujęciu rocznym. O 34 proc. wzrosła sprzedaż działu produkującego procesory do 672 mln USD. Sprzedaż pamięci wzrosła rok do roku o 27 proc. sięgając 538 mln USD. W ujęciu kwartalnym przychody zmalały o jedną piątą.

AMD: 44 mln zysku
Athon 64 oraz Opteron 64 generują ponad jedną trzecią przychodów producenta. Do końca roku udział ten wzrośnie do 50 proc. - zapowiada zarząd Advanced Micro Devices. Zysk netto firmy wyniósł 43,8 mln USD, wobec straty rzędu 31,2 mln USD rok wcześniej. To czwarty z rzędu zyskowny kwartał producenta.

Ile AMD zarobi w IV kw. - tego zarząd nie precyzuje dokładnie. Wiadomo, że w związku z sezonowym wzrostem popytu - sprzedaż procesorów powinna wykorzystać koniunkturę, pamięci zaś wzrosną nieznacznie. W ciągu trzech kwartałów przychody AMD wzrosły o 61,6 proc, do 3,27 mld USD. Zysk netto po dziewieciu miesiącach 2004 r. wynosi 121,1 mln USD, wobec ubiegłorcznej straty na poziomie 317,7 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLi[email protected]

TOP 200