ADSL2+ Net to Net

W ofercie Veracomp znajdzie się wkrótce 48-portowy moduł obsługujący standard ADSL2+ firmy Net to Net Technologies. Rozwiązanie umożliwi operatorom telekomunikacyjnym świadczenie szerokopasmowych usług transmisji danych, łącznie z telewizją IP, szybkim dostępem do internetu i usługami głosowymi.

Moduł, oznaczony symbolem AIM24000-48, przeznaczony jest dla rodziny urządzeń Net to Net z serii IP DSLAM. Oferuje nowe funkcjonalności standardu ADSL2+, który (zgodnie ze specyfikacją ITU G.992.5), umożliwia osiągnięcie przepustowości do 24 Mbps w kierunku abonenta (downstream) oraz 2 Mbps do Internetu (upstream).

Net to Net AIM24000-48 bazuje na architekturze nie blokującej (non-blocking) oraz pozwala na równoczesne uruchomienie wszystkich 48 portów. Architektura non-blocking jest szczególnie istotna w przypadku aplikacji wymagających szerokiego pasma transmisji takich, jak telewizja wysokiej rozdzielczości HDTV (High Definition Television). Wzrost gęstości portów pozwala obsłużyć maksymalnie 576 linii ADSL2+ w koncentratorze o wysokości 9U.

Urządzenie zachowuje kompatybilność ze standardami ADSL, ADSL2 i RE-ADSL2. Posiada dodatkowe narzędzia diagnozujące jakość linii abonenckiej oraz udoskonalone funkcje zarządzania mocą. Wyposażone jest także w opcje automatycznej negocjacji szybkości.

AIM24000-48 będzie dostępny od marca. Jego cena nie została jeszcze ustalona.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200