ACT to mniej kabli i łatwiejsze zarządzanie serwerami IBM

IBM opracowała nową technologię - Advanced Connectivity Technology (ACT) - dzięki której liczba kabli instalowanych z tyłu szafy zostanie zredukowana. Ma ona ułatwić i przyspieszyć instalowanie nowych serwerów w szafach.

IBM opracowała nową technologię - Advanced Connectivity Technology (ACT) - dzięki której liczba kabli instalowanych z tyłu szafy zostanie zredukowana. Ma ona ułatwić i przyspieszyć instalowanie nowych serwerów w szafach.

Stosując nową technologię (cable-chaining; łączenie urządzeń w łańcuch), zainstalowane w szafie są połączone za pomocą krótkiego kabla. Ostatni serwer w szafie jest podłączony do przełącznika zarządzania, do którego można dołączyć do 16 kabli KVM (Keyboard-Video-Mouse; jednostka zarządzania klawiatura-wideo-mysz, która pozwala zarządzać wieloma serwerami). System okablowania został tak zaprojektowany, że do jednego przełącznika można podłączyć do 256 serwerów.

Zobacz również:

Advanced Connectivity Technology została zastosowana w produktach IBM linii NetBay KVM, które współpracują z serwerami xSeries (poprzednio serwery intelowskie linii Infinity). ACT wykorzystuje okablowanie typu UTP Category 5 (nieekranowana skrętka kat. 5).

Produkty linii NetBay KVM zawierają takie elementy sprzętowe, jak: szafa, zintegrowany przełączniki KVM i urządzenie noszące nazwę Remote Console Manager (menedżer konsoli zdalnego zarządzania).

Technologia ACT jest zintegrowana z Remote Console Manager, korzystającym z protokołu IP. Dzięki niemu administrator może zdalnie kontrolować proces instalowania serwera i następnie w tym samym trybie zarządzać nim.

Urządzenie Remote Console Manager ma wysokość 1U i jest wyposażone w 16 portów wejściowych kat. 5, w port szeregowy (pozwalający uaktualniać oprogramowanie zarządzające urządzeniem) i w port LAN (obsługuje opcję zdalnego zarządzania maks. z dwóch konsol).

Przełączniki KVM są oparte na opracowanej wcześniej przez IBM technologii C2T (Cable Chaining Technology). Pozwala ona połączyć do 42 serwerów i ma tę zaletę, że można dzięki niej zaoszczędzić do 100 m kabla i 6 przełączników KVM. Przełączniki KVM linii Paragon (produkt firmy Raritan) wykorzystują technologię C2T.

Urządzenie Remote Console Manager kosztuje w podstawowej konfiguracji 1300 USD.


TOP 200