ABW: nie było fałszerstwa w Optimusie

Uchwała rady nadzorczej Optimusa, na podstawie której rok temu dokonano podwyższenia kapitału i akcje Optimusa objął Michał Dębski, obecny szef rady nadzorczej, a Zbigniew Jakubas, znany inwestor giełdowy, utracił kontrolę nad producentem komputerów, nie została sfałszowana - wynika z ekspertyzy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. O sprawie donosi Puls Biznesu.

Teorię o dodrukowaniu na autentycznej uchwale fragmentów dotyczących emisji bez prawa poboru wykluczyli po gruntownej analizie dokumentów (papieru, tuszu, toneru) eksperci z Zakładu Kryminalistyki i Chemii Specjalnej ABW.

Jak pisze dziennik, jeżeli prokuratura i sąd rejestrowy uznają ekspertyzę za dowód to podniesienie kapitału będzie obowiązywać, a spółka może się znaleźć w patowej sytuacji - Zbigniew Jakubas nadal nie będzie miał decydującego głosu na zbliżającym się walnym i nie uda mu się przeforsować zmiany rady nadzorczej, a inwestorzy związani z Michałem Dębskim nie mają większości potrzebnej do przegłosowania kolejnej emisji, o którą walczy Piotr Lewandowski, prezes firmy.

Czytaj także

Optimus kontra byli członkowie zarządu

Optimusa problemów ciąg dalszy

Co dalej z Optimusem?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200