ABC Data zmienia zarząd

Od 1 lipca firmą ABC Data będzie kierować nowy dwuosobowy zarząd. Dotychczasowy prezes spółki, Krzysztof Musiał, rozstaje się z firmą i branżą. Jak zapewnia ABC Data, nie wpłynie to na zmianę strategii działalności firmy.

Pod koniec czerwca ze stanowiska prezesa zarządu ABC Data odejdzie Krzysztof Musiał. Sprawował tę funkcję przez 11 lat. Jego miejsce zajmie dwuosobowy zarząd, którego członkowie będą zajmować równorzędne stanowiska. W skład wejdzie osoba z wewnątrz firmy oraz Sebastian Hampel, dotychczasowy dyrektor polskiego oddziału firmy Canon. Odpowiedzialny on będzie za sprawy sprzedaży i marketingu. Marek Sadowski, dotychczasowy dyrektor finansowy ABC Data, będzie sprawował nadzór nad logistyką, sprawami finansowymi i kadrowymi. Do ścisłego kierownictwa firmy wejdzie ponadto wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Andrzej Sobol, pełniący przez 11 lat funkcję dyrektora handlowego w ABC Data.

"Decyzja o odejściu z ABC Data była podyktowana wyłącznie względami osobistymi i chęcią odpoczynku od pracy zawodowej oraz poświęcenia więcej czasu życiu prywatnemu. Odchodzę z firmy z wielkim smutkiem. Obecna sytuacja firmy jest silna zarówno wewnętrznie, jak i na zewnątrz. Nie obawiam się, że moje odejście będzie miało wpływ na dalszy rozwój spółki. ABC Data będzie dalej prowadzona stabilnie i fachowo, gdyż osoby stanowiące nowy zarząd są godne zaufania" - mówi Krzysztof Musiał.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

ABC Data z rocznymi przychodami rzędu 600 mln zł jest obecnie czwartym z największych dystrybutorów IT w naszym kraju. W Polsce spółka działa od 1990 r. W roku 1995 firma została przejęta przez amerykański holding CHS Electronics. W marcu ubiegłego roku 100% udziałów w ABC Data wykupił niemiecki holding Actebis.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200