A jednak 7-procentowy VAT

Sejm znowelizował ustawę o podatku od towarów i usług (VAT) oraz o podatku akcyzowym. Połączenia z Internetem pozostaną objęte 7-proc. stawką podatku, a nie 22-proc., jak w projekcie nowelizacji zakładał rząd.

Sejm znowelizował w nocy z piątku na sobotę (z 24 na 25 sierpnia br.) ustawę o podatku od towarów i usług (VAT) oraz o podatku akcyzowym, utrzymując 7-procentową stawkę podatku VAT na połączenia z Internetem. Posłowie pozostawili więc zapis z 5 lipca br., kiedy to Sejm uchwalił obniżenie 22-procentowej stawki podatku VAT do poziomu 7%. Ustawa zaczęła obowiązywać od 10 sierpnia br. W późniejszym projekcie nowelizacji złożonym przez ministra finansów rząd optował za przywróceniem stawki 22-procentowej na połączenia z Siecią. Propozycja rządu nie została jednak zaakceptowana przez parlament.

Według piątkowo-sobotniej nowelizacji ustawy o podatku VAT i podatku akcyzowym, szkoły i placówki edukacyjne zostaną zwolnione z podatku za usługę dostępu do Internetu.

Zobacz również:

  • Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł

Znowelizowana ustawa trafi teraz pod obrady Senatu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200