91 mln zł dla Kieleckiego Parku Technologicznego

91 mln zł z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej otrzymał Kielecki Park Technologiczny. Dzięki nim powstanie m.in. inkubator IT oraz trzy hale produkcyjne.

O przyznaniu środków poinformował w czwartek PAP dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz. „To ogromny przełom w historii naszego parku oraz dobry start w kolejną perspektywę budżetową Unii Europejskiej” – ocenił. Dodał, że decyzja o przekazaniu środków do Kielc oznacza nie tylko rozwój instytucji, ale także całego miasta. W szczególności jego północno-zachodniej części, która - zdaniem dyrektora - „stanie się miejscem z nowoczesną infrastrukturą, doskonale przygotowaną na potrzeby inwestorów.”

W rozmowie z PAP Mazurkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że o dotacje z programu „Rozwój Polski Wschodniej” ubiegało się łącznie 15 podmiotów z pięciu wschodnich województw. Środki zostały podzielone w drodze konkursu. Pochodzą z oszczędności Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Dzięki środkom w Kieleckim Parku Technologicznym powstaną m.in. trzy hale produkcyjne oraz zespół inkubatorów, z których jeden będzie przeznaczony dla branży IT. We wniosku znalazły się także plany utworzenia laboratoriów informatycznych, Energetycznego Centrum nauki oraz przedszkola.

"Poszliśmy na całość. Zdecydował stopień przygotowania wniosku oraz jego jakość" – dodał Mazurkiewicz.

Kielecki Park Technologiczny powstał w kwietniu 2008 roku w ramach inwestycji współfinansowanej ze środków Programu Operacyjnego „Rozwój Polski Wschodniej”. Głównym celem było stworzenie wielofunkcyjnego terenu aktywności gospodarczej. Obecnie swoje miejsce znalazło tam 80 start-upów. Swoją działalność prowadzą tam również podmioty zagraniczne.

Całkowita wartość projektu "Budowa infrastruktury Kieleckiego Parku Technologicznego", realizowanego przez miasto Kielce, wyniosła ponad 86 mln zł, z czego 91 proc. pochodziło ze środków unijnych.

autor: PAP, źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200