90 minut na jednym krążku

TDK oferuje nowe płyty CD-R o pojemności 800 MB. Wyposażono je w specjalną powłokę ochronną oraz barwnik pozwalający na zapis z prędkością 40x.

90 minut na jednym krążku
Większą pojemność uzyskano dzięki zwiększeniu gęstości ścieżki na płycie. Ponadto w płytach TDK CD-R 800 MB zastosowano specjalny barwnik umożliwiający zapis z prędkością do 40x. Płyta oprócz dużej pojemności wyróżniać się ma również dłuższą żywotnością, osiągniętą poprzez zastosowanie powłoki o podwyższonej wytrzymałości na zarysowania i działanie wilgoci.

Mimo znacznie zwiększonej pojemności nowa płyta jest kompatybilna z urządzeniami odtwarzającymi, ponieważ zachowano na niej obszary "lead-in" i "lead-out" wymagane przez odtwarzacz CD do rozpoznania płyty. Aby użytkownik mógł w pełni wykorzystać zwiększoną pojemności nowych płyt TDK niezbędna jest nagrywarka z oprogramowaniem umożliwiającym "over-burning".

Cen nowych krążków na razie nie podano.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200