85 mln zł dla Ster-Projektu

Inwestorzy objęli 5,658 mln akcji serii G firmy Ster-Projekt, oferowanych w dniach 20-24 października br. Z ich emisji spółka pozyskała 84,9 mln zł. S-P wiekszość środków przeznaczy na rozwój grupy kapitałowej, czyli przejęcia innych spółek oraz opracowanie nowych produktów.

Prokom zrealizował wcześniejszcy zamiar objęcia znacznego pakietu akcji. Swój udział powiększą także obecne w spółce fundusze inwestycyjne - (Kwiatkowski w porozumieniu z II NFI oraz NFI Progress).

- Nie otrzymaliśmy od KDPW jeszcze imiennej listy subskrybentów, poznamy ją w najbliższych dniach - informuje Bogna Sikorska ze Ster-Projektu. Oficjalne zarejestrowanie podwyższenia kapitału społki przez sąd, nastąpi za ok. miesiąc.

Zobacz również:

  • Spada sprzedaż iPadów - przyczyną późniejsza premiera

Na początku października Ster-Projekt ogłosił plany przejęcia od Grupy Onet 85 proc. udziałów w DRQ - krakowskim spółce produkującej oprogramowanie, m.in. dola administracji i operatorów telekomunikacyjnych. Wartość transakcji wynosi około 36 mln zł. Wiadomo, że na celowniku Ster-Projektu znajdują się dwie inne firmy, których integrator na razie nie wymienia z nazwy. Koszt ich kupna szacowany jest na 15-20 mln zł.

Zysk netto Ster-Projektu w III kw. tego roku wzrósł dwukrotnie do 1,3 mln zł. Przychody firmy spadły o 11 mln zł do 46,7 mln zł, a zysk operacyjny wyniósł 1,7 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200