802.11 w całym kraju

IBM, Intel i kilku operatorów telekomunikacyjnych rozważa możliwość uruchomienia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu na terenie USA w oparciu o bezprzewodowy standard 802.11. Jak donosi New York Times, w rozmowy są zaangażowane m.in. AT&T Wireless, Verizon Communications i Cingular Wireless.

IBM, Intel i kilku operatorów telekomunikacyjnych rozważa możliwość uruchomienia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w oparciu o bezprzewodowy standard 802.11. W rozmowy są zaangażowane m.in. AT&T Wireless, Verizon Communications i Cingular Wireless. Jak donosi New York Times, usługi takie byłyby docelowo dostępne na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Projekt nosi roboczą nazwę „Rainbow”.

Instalację punktów dostępowych przewidziano w miejscach publicznych - dworcach, lotniskach, hotelach czy pasażach handlowych. Z usług mieliby korzystać głównie klienci biznesowi, wykorzystujący palmtopy czy notebooki do odbioru poczty elektronicznej czy dostępu do zasobów korporacyjnej sieci.

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych
  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Jak informują przedstawiciele firm zaangażowanych w „Rainbow”, obecnie trwają analizy biznesowe projektu. Decyzja o uruchomieniu przedsięwzięcia ma zapaść pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200