8-gigabajtowe karty SD od Toshiby

Na początku przyszłego roku Toshiba rozpocznie sprzedaż nowej generacji kart pamięci Secure Digital, o pojemności 8 gigabajtów. Karty te charakteryzują się możliwością zapisu danych z prędkością 5 MB/s.

Nowe karty spełniają wymogi specyfikacji SD Speed Class 4, wprowadzonej przez SD Card Association (co znaczy, że prędkość zapisu/odczytu danych wynosi w nich więcej niż 4 MB/s). Z uwagi na prędkość zapisu oraz pojemność, karty mogą znaleźć szersze zastosowanie nie tylko w aparatach cyfrowych, ale również w cyfrowych wideokamerach. Jedną z takich kamer jest zaprezentowana w ostatnim czasie kamera Panasonic HDC-SD1, kosztująca ok. 1530 USD (nabywca kamery w zestawie znajdzie kartę SD o pojemności 4 GB).

8-gigabajtowa karta Toshiby ma kosztować ok. 340 dolarów. Do sprzedaży trafi w styczniu 2007 r. jednocześnie w Europie, Ameryce Płn. i Japonii.

Strona producenta

Więcej o nowościach na rynku kart pamięci można przeczytać w tekście "Kilka "pamięciowych" nowości".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200