7Stores Polska uruchomiła internetową giełdę nadwyżek przemysłowych

Firma planuje pełnić rolę pośrednika w obrocie nadwyżkami przemysłowymi, powstającymi m.in. jako wynik nadprodukcji czy zwrotów, a także zbędnym majątkiem, np. używanymi maszynami i pojazdami.

Spółka 7Stores Polska uruchomiła na stronach 7Stores.com internetową giełdę nadwyżek przemysłowych. Firma planuje pełnić rolę pośrednika w obrocie nadwyżkami przemysłowymi, powstającymi m.in. jako wynik nadprodukcji czy zwrotów, a także zbędnym majątkiem, np. używanymi maszynami i pojazdami.

Przedsiębiorstwa, które zdecydują się zarejestrować w systemie, mogą uczestniczyć w obrocie nadwyżkami na trzy sposoby: na zasadach aukcji, sprzedaży produktów po stałych cenach lub zamieszczania ogłoszeń o poszukiwanych produktach. Choć Internet jest podstawowym medium przepływu informacji - zarejestrowani użytkownicy mogą zamieszczać oferty bezpośrednio ze swojego komputera - oferty mogą być przekazywane 7Stores.com także za pośrednictwem telefonu lub faksu.

W przypadku zawarcia transakcji 7Stores Polska będzie pobierać opłaty w wysokości 5% jej wartości. Prowizją będzie obciążany sprzedający. 7Stores Polska jest przedstawicielstwem szwedzkiej firmy 7Stores Europe, która jest właścicielem giełdy. 7Stores Polska jest jedną z pierwszych firm, które skorzystały z pomocy e-inkubatora stworzonego przez Oracle, Sun Microsystems, Cisco Systems i RSA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200